nám. Bohuslava Martinů 85

Školní jídelna ZŠ Na Lukách
Švermova 401

Triple v Hlinsku

Mistrovství ČR mládeže zapříčinilo dvoutýdenní turnajovou pauzu. Tu se rozhodlo ignorovat hlinecké DDM a už dopředu avizovalo pořádání mládežnického turnaje. Překvapil mě zájem našich mládežníků o tuto akci. Starší jsem vůbec nenutil na takový turnaj jet, a přesto sami chtěli. Až na Marka, který měl již na sobotu něco domluveného. Škoda, celkový výsledek mohl být ještě lepší. :) Celkem nás v Hlinsku zastupovalo 10 mládežníků, což je rekord této sezóny. Možnost překonat ho bude např. na Svitavském koníkovi, Velikonočním turnaji či Orlické šachovnici.

Už ráno vznikl menší zádrhel, to když jsme s Davidem vyzvedávali Sodíka, který měl mít tašku se soupravami, které měl vzít z bleskové ligy. No neměl ji, a tak jsme museli vzbudit pana Houšku. To, že na místě nebude potřeba ani jedna souprava, jsem nepředpokládal ani já.
Turnaj začal bez jakéhokoli zádrhelu. V mladší kategorii se sešlo 14 šachistek a šachistů, ve starší jich bylo 24. Hlinsko je svou polohou trochu mimo solidní dojezdové vzdálenosti předních mládežnických oddílů našeho kraje, a tak na startovních listinách nebylo k vidění tolik známých jmen.

Starší kategorie

Nasazenou jedničkou byl náš Kamil Petrásek, který se z prvního stolu ani jednou nestěhoval a zvítězil stylem start-cíl. Konkurenci zde neměl. Gratulace!

Jako druhý se umístil Petr Pospíšil (6. nasazený). V nejzajímavější partii turnaje porazil v posledním kole Vojtěcha Melichara z Polabin. Na obou stranách zbývalo na hodinách již jen pár sekund, pozice komplikovaná, ale lepší pro našeho borce. Petr ale s 8s udělá nemožný tah a Vojta správně reklamuje přidání 2 minut. V tu chvíli už to s Pospym vidím černě. Po znovuspuštění hodin ovšem začal neskutečný, bílou dámou vedený útok. Pospy dal za několik málo sekund mat. Vojta měl 2 minuty na promyšlení a vůbec jich nevyužil.

David Sion (4. nasazený) doplnil poličský úspěch 3. místem. Pomocné hodnocení se pro něj tentokrát otočilo zády. Rozhodla také remis někde ve 3. kole.

Z dalších poličských hráčů je úspěchem ještě 12. místo Jana Tulise. 4 body ze 7 partií, z toho tři výhry nad 3. VT začínají ukazovat, že náš pravidelný čtvrteční trénink začíná přinášet ovoce. Znovu trochu za očekáváním je Patrik Feltl (3,5/7), začátečnickou teorii má sice nastudovanou, ale chce to víc hraní. Slabým výsledkem jsou 3 body Jana Punara. Jestli chce úspěšně hájit 4. šachovnici na MČR škol druhého stupně, tak by měl začít trénovat. Druhý z mých čtvrtečních obětních beránků Josef Peřina není obdařen tolik talentem jako Honza, ale i to se dá dohnat tvrdým tréninkem. Jen se k tomu musí „dokopat“. Monika Ryšavá byla nejlepší dívkou v turnaji! Šachy ji baví, úkoly dělá pravidelně a určitě se výkonnost časem posune.

Mladší kategorie

Věkově nám sem spadají pouze Ondřej a Adam Švandovi a oba se zúčastnili. Oba byli po nemoci a to trochu ovlivnilo i celkový výsledek. Letos a ani příští rok od nich absolutně nic neočekávám. První dva roky jsou o především o sbírání zkušeností. Až poté lze nějaké výsledky hodnotit a stanovovat postupné cíle. Zatím mě kluci jen příjemně překvapují. Ondra stále doplácí na zbrklost, kdy se v lepších pozicích kvůli rychlosti dopouští hrubek. Ale kdo si v tomto a hlavně ještě starším věku tím neprojde?

Povinné, leč nelehké vítězství v zápase proti Kunvaldu
Ivo Prax o zápase 4. kola KP IIV proti Kunvaldu, který byl i s velmistrovskou účastí!

odkaz |
Sokol Lázně Bohdaneč : Rapid F + DDM Přelouč 4,5 : 0,5
Josef Sekyrka o zápase 5. kola KSZ.

odkaz |

KP II – východ – 4.kolo
Jaromír Glöckner shrnuje 4. kolo KP II východ PDŠS.

odkaz |

3. kvalifkační turnaj KPJ
Lubomír Šilar hodnotí 3. kvalifikační turnaj KPJ mládeže v Pardubicích.

odkaz |

2. kvalifkační turnaj KP jednotlivců
Zdeněk Sojma o moravskotřebovské účasti na 2. kvalifikačním turnaji KPJ mládeže v Pardubicích.