nám. Bohuslava Martinů 85

Školní jídelna ZŠ Na Lukách
Švermova 401

Finále KP mládeže PDŠS 2008/2009

Ve dnech 23. - 24. 5. 2009 se uskutečnilo v Kuněticích finále Krajského přeboru mládeže v kategoriích H+D 10 - H+D 16. V této fotoreportáži se vám jej pokusím jednoduše přiblížit, protože jsem se do Kunětic bohužel nedostal.

Předem bych se chtěl omluvit za kratší hodnocení kategorií H+D 10 a H+D 12. Letos zde Polička neměla žádného zástupce a fotomateriálu k ní také bohužel příliš nemám. Budu rád, když se k nim vyjádří např. v komentářích někdo z přítomných vedoucích. Na fotografiích jsem zahlédl Pepu Krátkého, pana Holáska a samozřejmě také vedoucí z Polabin. Třeba se s vámi podělí své zážitky :). Připraven je i průběh turnaje mladších kategorií, který jsem umístil na http://chess-results.com. (H+D 10, H+D 12). Doufám, že se pořadatelé na mě kvůli tomu nebudou zlobit :).

Kategorie H+D 10

Vilma Hofmanová potvrdila můj předturnajový tip a ve finále zvítězila! I Adam Kolomý mě nezklamal :). Za 4 body bral druhé místo. Na třetím místě se umístil Ondřej Cach. Postup (pouze tři postupová místa pro tuto kategorii) těsně unikl Patriku Žejdlíkovi z Hlinska, který byl pro mě letošním velkým objevem této kategorie a postup jsem mu srdečně přál.

Kategorie H+D 12

Této kategorii absolutně dominovali hráči Polabin. Brali čtyři postupová místa z pěti. Stupně vítězů si rozdělili následovně: 1. Řezníček Dominik, 2. Cach Jakub a 3. Hofman Oskar.

Bohužel víc toho opravdu k těmto kategoriím napsat nemůžu :(. Pojďme tedy k těm starším..

Zleva: Marek Stodola, David Sion, Kamil Petrásek a Petr Pospíšil - poličští hráči finále KP mládeže v Kuněticích.

Los prvního kola svedl většinou oddílové kolegy proti sobě :). Kamil byl tentokrát úspěšnější. Marek ovšem později dokázal porazit Patrika Krušinu a vrátit se do hry o medaile.

Pohled do hracího sálu. V pozadí je vidět velký počet trenérů, rodičů, doprovodu ... a bezesporu chlouba hracího sálu (kromě samotných šachistů xD) - nádherné akvárium. :)

David Sion měl po prvním hracím dnu 2,5 bodu, tudíž určitě velice solidní výsledek a to ještě podle jeho slov smolně prohrál ve 4. kole s Vítem Jursou.

Petru Pospíšilovi se v sobotu příliš nedařilo. 1/4 nevypadal pro nědělní finální boje příliš optimisticky, ovšem Petr je velký bojovník a rozhodně překvapil.

Vít Kapoun byl po čtyřech kolech vedoucím hráčem kategorie do 16 let (se 3 body). Pronásledoval jej oddílový kolega Jan Mareš a náš Kamil Petrásek.

David Kozák ze Svitav bohužel skončil jako první nepostupující v H+D 16, tudíž na 6. místě. Dokázal zremizovat oba poličské hráče, porazit Petra Nešpůrka a Michala Rotta.

I v 5. kole Petr prohrál. Čelil dle mého názoru největšímu překvapení H+D 14 Filipu Liduchovi, který formu načasoval opravdu vítečně a s 5,5 body turnaj vyhrál.

Filip Liduch a Daniel Vančura (na obrázku vlevo) jsou opravdovým paradoxem H+D 14. :) Před turnajem bych určitě netipoval Liduchovo pohybování se v horích patrech tabulky a totální ústup „Vanyho“ (podle Petra se spíše více zajímal o kulečník než o finále :), to možná rozhodilo jeho koncentraci. Právě na něm Petr začal svůj obrat pro získání 5. místa.

Michal Rott z Hlinska (H+D 16) taktéž zažil hodně nepovedený víkend.

Co Marku nevyšlo v sobotu, to si plně vynahradil v neděli. 2,5/3 dohnal špičku a na pomocné hodnocení skončil na parádním druhém místě!

Velkou psychickou odolnost projevil i Patrik Krušina. Ze sobotní ztráty 1,5 bodu od poličských hráčů se nesložil a v neděli 3/3 se dostal až na samostané 1. místo! Gratuluji!

Tady už máme trochu obrácené stupně vítězů kategorie H+D 16 :). 1. Patrik Krušina - Svitavy, 2. Marek Stodola, 3. Kamil Petrásek - oba Polička :).

Hoši opravdu děkuji za to, že šachy hrát umíte a parádně reprezentujete poličský oddíl!!! Doufám,že se na Mistrovství Čech v Harrachově také neztratíte! Zleva: Kamil Petrásek (třetí v H+D 16, postup), David Sion (druhý v H+D 14, postup), Petr Pospíšil (pátý v H+D 14, postup) a Marek Stodola (druhý v H+D 16. postup)

Na závěr ještě celkové výsledky obou starších kategorií. Stejně jako u mladších, tak i u starších si můžete projet průběh obou turnajů. (H+D 14, H+D 16).

Konečné pořadí H+D 14

Konečné pořadí H+D 16

David Schaffer | Zobrazeno: 4261× | Komentáře (12) | 25.05.2009 | 10:20

attebal

Affected individuals, with a frequency of 1 2117 live births in the regions of Charlevoix and Saguenay Lac Saint Jean, carry two copies of a mutant allele that results in KCC3 truncation pT813X, see Table 1 and loss of transport activity 4 <a href=https://enhanceyourlife.mom/>can you buy priligy over the counter</a> i drink more than 2 litres of water per day

12.10.2024 | 07:58

David Schaffer

Určitě ano! Minimálně jednoho stáleho návštěvníka jste si získal ;-):-).

01.06.2009 | 08:46

Pavel Holasek

Vsak ty stranky existuji jen par tydnu a teprve ziskavaji nejakou podobu, vahal jsem, jestli je vubec zverejnovat.

01.06.2009 | 08:36

Pěkné hodnocení!:-) Jen škoda, že jsme ty Polabiňáky nepotrápili víc, snad v příštích sezónách, i když to bude těžké. Obvyklá mládežnická centra kraje pomalu (doufám, že ne jistě) končí:-(. Jinak jsem ani o stránkách vašeho oddílu nevěděl, p. Navrátil by vás mohl zařadit do toho seznamu na krajském webu. Aktualizovaných webů není v kraji mnoho:-(.

01.06.2009 | 08:25

Je to bez tabulek, tyden s nima marne zapasim :-(

31.05.2009 | 22:43

28.05.2009 | 21:09

Sám jsme zvědavý, jak dopadnou :-) Určitě nic nezkazí, já jsem rád, že si chce zahrát :-)

28.05.2009 | 21:06

Marian Sabol

Gratuluji všem "poličákům" k výborným výsledkům. Pokud tak budete hrát i na Seči a Kristýna vám to nezkazí, tak je šance na solidní umístění minimálně do 20.místa.

28.05.2009 | 16:51

No já myslím,že ve čtvrtek tam bývají šachy, tak uvidíme, co sis pro nás nachystal :-D, Ti sem pak hodím odkaz :-)

26.05.2009 | 20:49

Dolfa

Nazdárek,
já jsem napsal malinkatej článeček do Svitavskech novin. Snad to otisknou. Uvidíme. Ča :-P

26.05.2009 | 20:42

Háčky a čárky by to mělo brát, Davidu Výprachtickému se to také už jednou stalo... Webmaster mi řekl, že je asi problém v kódování u pc...

25.05.2009 | 17:37

Aha! Carky a hacky! :-) Melo to znamenat: Ja budu psat komentar z pohledu usteckych az vecer ... a z pohledu Holasku se mi ani moc nechce. Pak sem hodim odkaz.

Povinné, leč nelehké vítězství v zápase proti Kunvaldu
Ivo Prax o zápase 4. kola KP IIV proti Kunvaldu, který byl i s velmistrovskou účastí!

odkaz |
Sokol Lázně Bohdaneč : Rapid F + DDM Přelouč 4,5 : 0,5
Josef Sekyrka o zápase 5. kola KSZ.

odkaz |

KP II – východ – 4.kolo
Jaromír Glöckner shrnuje 4. kolo KP II východ PDŠS.

odkaz |

3. kvalifkační turnaj KPJ
Lubomír Šilar hodnotí 3. kvalifikační turnaj KPJ mládeže v Pardubicích.

odkaz |

2. kvalifkační turnaj KP jednotlivců
Zdeněk Sojma o moravskotřebovské účasti na 2. kvalifikačním turnaji KPJ mládeže v Pardubicích.